#1 Sklepik z włóczkami – The Knit Studio (Newcastle, UK)

Jeśli będziecie kiedyś w Newcastle (UK) i zechcecie poczuć się jak prawdziwe księżniczki, to koniecznie odwiedźcie uroczy i przytulny sklepik z włóczkami – The Knit Studio. Sklep znajduje się w budynku XIII-wiecznego zamku, dawnego klasztoru Dominikanów, a jego wnętrze to prawdziwe królestwo dziewiarek!  

The Knit Studio odkryłam zdecydowanie i stanowczo za późno, choć z pewnością mój portfel jest za ten fakt niezmiernie wdzięczny. Co tydzień w soboty odbywają się tam spotkania robótkowe, a ja miałam okazję trafić na jedno takie spotkanie podczas Dnia Dziergania w Miejscach Publicznych. Przemiła atmosfera, przemiłe dziewiarki, dziergające swoje piękne rzeczy metodą angielską, którą próbowałam podpatrzeć i naśladować, jednak z marnym skutkiem :)).

The Knit Studio oferuje szeroką gamę włóczek uzyskiwanych z wełny brytyjskich owiec, a także przędzonych i farbowanych przez lokalnych producentów tj. Rowan, Colinette, King Cole, Wear Alpaca. Oprócz stałego asortymentu, co miesiąc w sklepiku goszczą włóczki od lokalnych farbiarzy. Ja miałam szczęście trafić na włóczki Mother of Purl – przepiękną skarpetkową edycję od lokalnej farbiarki z Newcastle. Jak możecie się domyślić, nie mogłam (no nie mogłam) wyjść z pustymi rękami i stałam się przeszczęśliwą właścicielką dwóch precelków, które możecie zobaczyć na naszym Fanpage’u oraz Instagramie.

Więcej informacji na temat sklepiku:

Nazwa: The Knit Studio
Adres: Blackfriars, 6 Friars Green, Newcastle Upon Tyne, UK
Strona www: http://www.theknitstudio.co.uk/

Co tu będę dłużej gadać, zobaczcie sami, jak tam pięknie!

 

Koniecznie dajcie znać, jeżeli kiedyś tam traficie! 

 

Pozdrawiam,

Iza

Dodaj komentarz