Jak uszyć swój pierwszy sweter

Uszycie pierwszego swetra nie jest takie trudne, jak mogłoby Ci się wydawać. Nie wierzysz? W takim razie nasz poradnik z pewnością Cię przekona! Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie najważniejszych wskazówek dla początkujących, dzięki którym już wkrótce będziesz mieć na sobie swój pierwszy samodzielnie stworzony sweter. Zaczynamy!

Jakich akcesoriów potrzebujesz?

Na początek warto przygotować najważniejsze rzeczy, które przydadzą się w trakcie szycia pierwszego, a może i nawet kolejnego swetra. Podstawą jest odpowiedni materiał. To Ty wybierasz jego kolor i skład. Szczególnie polecamy Ci ten z prawdziwej wełny, który poradzi sobie rewelacyjnie bez względu na porę roku. Wykonany z niego Mybaze.com/pl/swetry-oversize-damskie/ czy golf zapewni zimą przyjemne ciepło, a latem pozwoli skórze swobodnie oddychać. Równie świetnie sprawdzi się lekka i przewiewna dzianina, a nawet grubsza bawełna. Kolejną rzeczą jest odpowiedni wykrój. Tu wybór jest naprawdę ogromny, ponieważ znajdziesz mnóstwo darmowych przykładów zarówno w czasopismach, jak i w internecie. Upewnij się, że interesujący Cię model ma rozmiar zgodny z tym, który nosisz na co dzień. Dzięki temu sweter będzie idealnie na Tobie leżeć. Przydatne okażą się również nożyczki – ostre i precyzyjne akcesorium ułatwi perfekcyjne wycięcie materiału. Nie możemy zapomnieć o maszynie do szycia, bez której uszycie pierwszego swetra, choć będzie możliwe, to zajmie o wiele dłużej.

Jeśli szukasz odpowiedniego urządzenia, to najlepiej udać się na strony popularnych producentów. Znajdziesz tam wiele modeli, które są przeznaczone dla początkujących. Tego typu sprzęty charakteryzują się małą liczbą dostępnych programów ściegowych i łatwością użytkowania. Razem z nimi otrzymujesz szczegółową instrukcję, która krok po kroku wyjaśnia, jak obsługiwać maszynę. Oczywiście, możesz zdecydować się także na samodzielne zszywanie poszczególnych części swetra przy użyciu nici i nitki, jednak jest to rozwiązanie wyłącznie dla cierpliwych.

Do dzieła!

Czas przystąpić do głównego punktu, czyli do szycia swetra damskiego oversize lub innego modelu, który postanowiłaś samodzielnie stworzyć. Gdy znajdziesz już idealny wykrój, kupisz odpowiedni materiał i wytniesz poszczególne części, możesz zacząć łączyć je ze sobą. Najlepiej rozpocząć od rękawów, które należy najpierw połączyć (najlepiej na dole, aby nie było tego widać), a następnie doszyć do głównego elementu swetra. Gdy są już gotowe, możesz przystąpić do zszywania boków lub pleców – to Ty decydujesz, gdzie ma iść szew. Jeśli robisz to na bokach, to znakomitym pomysłem jest pociągnięcie jednego szwu od rękawów, aż na sam dół swetra. Na tym etapie możesz także odrobinę zaszaleć, dodając na dole lamówki czy delikatnie podwijając rękawy.

1 Comment

  1. Anna Adamus says: Odpowiedz

    Super poradnik, dziękuję za podpowiedź 🙂

    1. Iza says: Odpowiedz

      Dziękuję bardzo 😉 


Dodaj komentarz